Wszystko, co musisz wiedzieć o zaufaniu Bitcoin w skali szarości (GBTC)

The Grayscale Bitcoin Trust zyskał popularność w ostatnich miesiącach. Oto, jak to działa i co to oznacza dla przestrzeni kryptograficznej.

Grayscale Bitcoin Trust to narzędzie finansowe, które umożliwia inwestorom handel udziałami w trustach posiadających duże pule Bitcoin Trader.

Udziały w funduszu śledzą cenę Bitcoina, ale tylko w przybliżeniu

Grayscale oferuje również kilka innych produktów giełdowych, między innymi śledzenie Ethereum, Bitcoin Cash i Litecoin.

Istnieje sposób inwestowania w Bitcoin bezpośrednio na giełdzie: Greyscale Bitcoin Trust (GBTC) . Jest to jeden z kilku takich instrumentów finansowych umożliwiających inwestorom handel udziałami w trustach, które posiadają duże pule Bitcoinów, a każda akcja jest wyceniana na zbliżoną do ceny Bitcoina.

Od października 2020 r

Fundusz Bitcoin Trust w skali szarości reprezentuje 6,5 miliarda dolarów aktywów Bitcoin zainwestowanych prywatnie. Grayscale, amerykańska firma inwestycyjna zajmująca się kryptowalutami, która jest jednym z największych nabywców bitcoinów na świecie, uruchomiła trust we wrześniu 2013 r. Jest przedmiotem transakcji pod nazwą „GBTC”.

Skala szarości Bitcoin Bitcoin Zaufanie posiada 456,537 lub 58% 786,059 Bitcoin posiadaniu spółek publicznych, zgodnie z Bitcointreasuries.org .

Trust był na pierwszych stronach gazet dzięki szybkiemu rozwojowi. 9 czerwca 2020 r. Fundusz Trust posiadał 384,953 bitcoinów. Oznacza to wzrost o około 70 bitcoinów w ciągu czterech i pół miesiąca.