„Wilk z Wall Street” Jordan Belfort zmienia swoje stanowisko w sprawie Bitcoina, oczekuje 100 000 USD za BTC

Były krytyk bitcoinów, Jordan Belfort, znany jako „Wilk z Wall Street” i film o tym samym tytule, uważa, że Bitcoin może teraz wzrosnąć nawet o 100 000 dolarów.

Według artykułu w Fortune, znany inwestor, makler i amerykański mówca motywacyjny Jordan Belfort, który stwierdził, że Bitcoin Superstar zniknie po ogromnej korekcie w 2018 roku, zmienił swoje podejście do flagowej kryptowaluty świata i uważa, że BTC może osiągnąć 100000 USD.

Belfort nazywa siebie „Wilkiem z Wall Street”, wydając w 2012 roku książkę pod tym samym tytułem. W 2013 roku Martin Scorsese wyreżyserował film o tym samym tytule, w którym gra Belfort Leonardo DiCaprio.

Negatywne podejście do Bitcoina w 2017 roku, Belfort przewidział upadek BTC

Podczas rozmowy z Fortune Belfort przyznał, że mylił się co do Bitcoina, kiedy prognozował jego upadek w programie telewizyjnym w 2017 roku. Wtedy aktywa zdołały zbliżyć się do poziomu 20 000 dolarów.

„Wilk” był pewien, że Bitcoin ulegnie zniszczeniu pod naciskiem organów regulacyjnych. To był idealny sposób na pranie pieniędzy, stwierdził w programie, co skłoniłoby rządy do wprowadzenia tego zakazu.

Wilk z Wall Street jest teraz pozytywnie nastawiony do Bitcoina

Jednak opinia Belforta jest teraz inna. W rozmowie z Fortune były broker przyznał, że do tej pory Bitcoin zyskał znacznie większą liczbę zwolenników, wśród których jest wielu nabywców instytucjonalnych.

Uważa, że dzięki jego przewadze nad akcjami (ograniczona emisja) jest możliwe, że Bitcoin może ostatecznie osiągnąć poziom 100 000 USD.