Bitcoin Wzrost instytucjonalny odzwierciedla jego siłę przebicia

Bitcoin przeszedł od oszustwa do finansowej przystani dla instytucji w ciągu kilku miesięcy.
Ta zmiana nastawienia została przyspieszona przez światowe programy budżetowych środków stymulacyjnych
Instytucje w końcu dowiadują się o Bitcoinie, zamiast go odrzucać.

Ostatnie dwanaście miesięcy było dla krypto walut, a w szczególności dla Bitcoinów, czymś w rodzaju wiru. Cały ekosystem został wyszydzony i umniejszony o bańkę z 2017 roku i oszustwa, które w nim istniały, a niektóre z nich na to nie zasłużyły, ale trzy lata później mamy te same banki, fundusze hedgingowe i wpływowe osoby ze świata tradycyjnych finansów aktywnie promuje Bitcoin. Co doprowadziło do tej zmiany w sposobie myślenia?

Instytucje wreszcie uczące się o Bitcoinie
Napęd Bitcoina z aktywów śmieszności do instytucjonalnego bezpiecznego schronienia powstał w dużej mierze dzięki działaniom rządów w angażowaniu się w szalejące drukowanie pieniędzy jako reakcja na pandemię koronawirusa. Ich działania, które mogą jeszcze bardziej osłabić wartość ich walut fiatowych, spowodowały, że instytucje finansowe zaczęły uciekać do alternatywnych, niepowiązanych ze sobą aktywów, takich jak srebro i złoto, tylko tym razem Bitcoin do nich dołączył.

Powodem, dla którego Bitcoin nagle stał się obok poprzednich metali aktywem na żądanie, jest fakt, że po ponad dekadzie ignorowania lub bagatelizowania go, instytucje po raz pierwszy faktycznie się o nim dowiadują. Odłożyły na bok swoje uprzedzenia i faktycznie poświęciły czas, aby zrozumieć, co sprawia, że Bitcoin jest tak inny i wyjątkowy, i w rezultacie zdecydowały, co Satoshi Nakamoto wiedział wszystkie te lata temu – że Bitcoin może działać jako ostateczne zabezpieczenie upadającego systemu fiat.

Nowe technologie wymagają czasu

Nic dziwnego, że Bitcoin Evolution tak długo zajęło złapanie. Każda nowa technologia jest testowana przez ogień, aby sprawdzić, czy ma nogi, czy tylko błysk na patelni – dla każdego telefonu komórkowego jest Segway. W 2008 roku Bitcoin wprowadził nie tylko nową koncepcję technologiczną, ale jednocześnie rewolucję finansową, więc nie jest zaskoczeniem, że banki, czy też przeciętny człowiek na ulicy, niechętnie patrzyli na to w jakikolwiek poważny sposób.

Jako zwierzęta boimy się tego, czego nie rozumiemy, a Bitcoin i łańcuch blokowy były tak nowe i rewolucyjne, że nie jest zaskoczeniem, że ktoś inny niż entuzjaści był skłonny zaangażować się i dowiedzieć się o tym. 12 lat później i w końcu wydaje się, że robimy postępy, a ci, którzy niegdyś ją wzniecili, teraz mają czas, aby spojrzeć poza nagłówki gazet i nauczyć się na niej.

Bitcoin’s Conversion Rate Bodes Well
Nie jest zaskoczeniem, że większość tych, którzy teraz przychodzą do Bitcoinu, zrobiła to, ponieważ w końcu zdecydowali się kształcić na jego podstawowych zasadach i korzyściach, zamiast po prostu go walnąć, a niektórzy przyznają, że byli otwarcie opozycyjni w jego wczesnych latach. Po prostu przetrwać tak długo, jak długo Bitcoin dawał sobie platformę dla wielkości, z której w końcu zdaje się budować, a w końcu jest postrzegany jako to, czym jest – prawdziwą rewolucją finansową.